نانو شویندههای مهرتاش

انقلابی بزرگ در صنعت شویندگی جهان(کیمیا شیمی سهند مهرتاش)

به جرات می توان گفت تنها شرکت و کارخانه ای که در حال حاضر در زمینه محصولات نانو در ایران بطور واقعی و همه جانبه و با اینده ای مشخص در حال کار کردن میباشد شرکت کیمیا شیمی سهند با برند مهرتاش می باشد.این شرکت اولین شرکتی است که توانسته پروانه وزارت بهداشت را برای محصولاتی که دارای گواهی نانو مقیاس می باشند بگیرد.گواهی نانو مقیاس و پروانه بهداشتی ساخت را در سمت چپ مشاهده می کنید.
شرکت کیمیا شیمی سهند که از 12 سال پیش بعنوان یک هسته تحقیقاتی کار خود را آغاز نموده از همان بدو فعالیت و شکل گیری با برخورداری از کادری توانا و متعهد موفق به انجام پروژه های تحقیقاتی بسیاری گشته که عموما" مورد نیاز صنایع بوده است.لازم به ذکر است که این شرکت در سال 1388 به عنوان شرکت دانش بنیان از طرف معاونت فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم انتخاب گردیده است .شرکت کیمیا شیمی سهند تولید کننده انواع فرآورده شامل: آرایشی بهداشتی ،شوینده ها و پاک کننده ها و فرآورده های صنعتی به روش نانو می باشد. که با بهره گیری از فناوری روز دنیا و با بکارگیری متخصصین و مهندسین مجرب هم اکنون به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های پیشتاز در این صنعت فعالیت می نماید و از آن می توان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های تولید کننده با بهره گیری از علم نانو تکنولوژی نام برد.
این شرکت موفق به گرفتن 3 گواهی ثبت اختراع شده است و دارای تاییدیه هایی از معاونت علمی و فناوری نانو،ستاد ویژه توسعه فناوری نانو،واحد بازرسی و برسی مواد و محصولات نانو،تاییدیه آنتی باکتریال از انستیتو پاستور و ... می باشد.

مقایسه نانو شوینده های گیاهی مهرتاش با بقیه شوینده های موجود:

 • تاثیرات شوینده ها بر روی محیط زیست:
  درشوینده های شمیایی، سفیدکننده هاو پاک‌کننده ها با فرمول مولکولی خاص خود به صورت محلول در آب، وارد سیستم پساب خانگی می‌شوند.این پساب از طریق چاه‌های فاضلاب به طور مستقیم وارد منابع محدود آب زیرزمینی می‌شود و این منابع را به مواد شیمیایی مضری که عمدتا کربن، گوگرد، هالوژن‌ها و نیتروژن هستند آلوده می‌کند. از طرف دیگر این مواد شیمیایی در محیط آبی، بستر مناسبی برای ایجاد ترکیبات جدید دارند و ترکیباتی مثل هالوآلکان‌ها را به وجود می‌آورند و باز کیفیت آب را تحت تاثیر قرار می‌دهند.در مقابل شوینده های گیاهی مهرتاش وجود دارند که در سازگاری کامل با محیط زیست می باشند.
 • تاثیرات شوینده ها بر انسان:
  شوینده های شیمیایی دارای عوارض زیادی بر روی انسان می باشند که آنها را بطور کل به دو دسته عوارض پوستی و تنفسی تقسیم میکنیم ولی در مقابل نانو شوینده های گیاهی مهرتاش بدون هیچ گونه عوارض پوستی و تنفسی می باشند.بر اطلاعات بیشتر از عوارض شوینده های شیمیایی به بیشتر بدانید بروید.
 • مواد اولیه:
  بر خلاف تمامی شوینده های موجود مواد اولیه و ترکیبات بکار رفته در محصولات مهرتاش تماما از عناصر گیاهی و مواد طبیعی می باشد.روغن کرچک،صمغ بنه،جوهر سیب،اسانس مجاز بهداشتی و آب سختی گیری شده از جمله ترکیبات استفاده شده در محصولات می باشد نه مواد شیمیایی شامل ترکیبات اسیدی و بازی
 • نوع شویندگی:
  شوینده های شیمیایی زمانی که با سطح کثیف مورد نظرکه آن می تواند ،از سرامیک تا پارچه و شیرالات و گاز و ... باشد برخورد می کنند علاوه بر از بین بردن جرم و کثیفی به خود آن سطح بسته به میزان قوی بودن آن شوینده یا دترجنت نیز آسیب وارد می کنند و همراه با تمییزی لایه برداری سطوح را نیز انجام می دهند ولی در مقابل شوینده های مهرتاش بدلیل دارا بودن PH خنثی و ماهیت گیاهی خود فقط عمل شویندگی و از بین بردن جرمها و کثیفیها را انجام می دهند و کوچکترین اسیبی به سطح موردنظر وارد نمیکنند.
 • میزان ایجاد حساسیت:
  شوینده های مهرتاش بدلیل استفاده از مواد طبیعی و گیاهی 100 درصد ضد حساسیت می باشند که این میزان در هیچ برندی دیگر در شوینده های موجود در بازار وجود ندارد.
 • طریقه مصرف:
  در اکثر شوینده ها هنگام استفاده شما با هشدارهایی در پشت بسته بندی محصول روبرو می شوید مانند :در هنگام استفاده از دستکش استفاده شود - از مخلوط کردن این شوینده با شوینده های دیگر حتما اجتناب شود - درمکانی که شوینده استفاده می شود از تهویه هوای مناسبی استفاده شود - از دسترس کودکان دور نگهداشته شود ولی در مقابل طریقه استفاده محصولات مهرتاش بطور مثال در جرمگیر نازل اسپری را چرخانده سپس روی سطح مورد نظر اسپری کنید و با پارچه تمییز و خشک پاک کنید نه هشداری و نه اعلام خطری که نیاز باشد به آن توجه کرد.متاسفانه هر چند وقت یکبار در صفحه حوادث روزنامه ها شاهد مسمویتهای شدید خانومها به دلیل استنشاق گاز کلر که حتی به خفگی و مرگ آنها نیز می انجامد و همچنین خورده شدن شوینده های شیمیایی توسط کودکان و سوختگی دستگاه گوارش آنها که عوارض بسیار شدیدی دارند می باشیم.ولی شما با استفاده از شوینده های گیاهی مهرتاش با خیالی آسوده می توانید به نظافت خانه بپردازید.
 • کف کنترل شده:
  محصولات مهرتاش بدلیل دارا بودن کف کنترل شده به مقدار آب کمتری جهت شستشو نیاز دارند.
 • خاصیت ضد عفونی کنندگی:
  در تمامی شوینده های موجود برای این منظور از ماده های اضافه درون محصول مانند الکل استفاده می شود و یا بدلیل میزان بالای اسیدیته خود محصول دارای این خاصیت می شود ولی محصولات مهرتاش همراه با ترکیبات کاملا گیاهی از این منظور بهره می برند.تاییدیه آنتی باکتریال انستیتو پاستور را در سمت راست مشاهده می فرمایید.
 • تکنولوژی بکار رفته:
  استفاده از تکنولوژیهای نویی همچون نانو فناوری

حال مقایسه کوتاهی بین جرمگیر گیاهی مهرتاش و محصولات مشابه شیمیایی انجام می دهیم

جرمگیر و شوینده چند منظوره گیاهی نانو مهرتاش

1اسیبهای پوستی و تنفسی
بدون آسیب به پوست و دستها و بی نیاز از استفاده از دستکش. بدون بو،گاز و بی نیاز از استفاده از ماسک و تهویه هوا بدون آسیب به ششها و سیستم تنفسی
2آسیب به دستکاه گوارش در صورت خورده شدن
در صورت خورده شدن مشکلی ایجاد نمیکند.
3آسیبهای زیست محیطی
سازگاری کامل با محیط زیست
4 آسیب به سطح مورد نظر
بدلیل ماهیت گیاهی محصول و ph خنثی آن هیچ گونه ضرر و آسیبی به هیچ سطحی نمی زند.
5موارد استفاده
قابلیت استفاده بر روی کلیه سطوح بجز شیشه از کاشی و سرامیک تا شیرالات،گاز آشپزخانه،سطوح چوبی و چرمی،پلاستیک و ... بدون آسیب به سطح جایگزین تمامی شوینده های درون منزل بجز شیشه شو می باشد.

جرمگیر،وایتکس و شوینده های شیمیایی

1اسیبهای پوستی و تنفسی
شوینده های شیمیایی در صورت پاشیده شدن بر روی پوست،دست و یا چشم بسته میزان قوی بودن شوینده آسیبهای جدی وارد می کنند به همین دلیل در هنگام استفاده نیاز به دستکش دارند.دارای مواد فرار ماند کلر بوده که علی رغم استفاده از اسانسهای مختلف به مقدار زیاد باز هم در صورت استفاده مکرر در فضاهای بسته موجب مشکلات حاد تنفسی مانند خفگی و آسم می شوند.
2آسیب به دستکاه گوارش در صورت خورده شدن
در صورت بلعیده شدن این شوینده ها بسته به میزان قوی بودن شوینده دستگاه گوارش دچار سوختگی های شدید خواهد شد که می تواند بسیار خطرناک باشد و در موارردی مخصوصا در کودکان موجب مرگ می شود.
3آسیبهای زیست محیطی
این شوینده ها در چرخه ابهای زیرزمینی وارد شده و این آبها را که بسیار برای ما گرانبها می باشند را آلوده می کنند و ضررهای جبران ناپذیری را وارد می کنند
4آسیب به سطح مورد نظر
به دلیل استفاده از مواد اولیه اسیدی در این شوینده ها بسته به میزان قوی بودن شوینده و اسیدیته آن تمامی این شوینده ها آسیبهایی به سطوح مورد استفاده وارد می نمایند.مثال واضح آن در شوینده های مخصوص شیرالات است که یا شیر را تمییز نمی کنند و یا آن را سیاه و مات میکنند.
5موارد استفاده
کارخانجات در صدد آن هستند که برای هر کجای منزل شما شوینده ای جدا تهیه کنند تا بدین وسیله فروش خود را بیشتر نمایند و البته با توجه به شیمیایی بودن این محصولات این کارخانه ها قادر به ساختن شوینده ای همه کاره نیستند در مقابل شما با چند منظوره مهرتاش همه جای خانه خود بجز شیشه ها و آینه ها را می توانید تمییز کنید.