معماری جدید برای ساخت کامپیوترهای کوانتومی
2014-11-05

عطرینه

رایحه تاثیر گذارترین حس

به صورت میانگین هر شخص روزانه در حدود بیست هزار بار تنفس می کند. زمانی که به عمق این عدد دقت کنیم به وضوح میبینیم که با هر بار تنفس این شانس فراهم می شود تا با تنفس رایحه ای خوش،تاثیرگذاری رایحه را بر روح و جسم خود احساس کنیم، چون به هیچ عنوان نمی توان حس بویایی خود را خاموش کنیم. با توجه به تحقیقات موسسه بوشناسی امریکا، هر انسان به صورت میانگین توانایی تشخیص ۱۰ هزار بوی متفاوت را دارد. دانشمندان عقیده دارند که بو قادر است بر روی رفتار های انسان مخصوصا در لحظات اولیه برخورد تاثیر گذار باشد. رایحه هم بر روی رفتار احساسی افراد و هم بر روی رفتار اجتماعی انسان ها تاثیر گذار است. بو یکی از قوی ترین روش ها و عامل های سیستم هشدار دهنده شیمیایی بدن انسان است. با استفاده از بوی مولکول های اطراف بدن به خوبی انسان درک می کند که در موقعیت خطر و یا آرامش قرار گرفته است و این باعث نجات جان انسان می شود. همانگونه که استاد دانشگاه جرجیا امریکا می گوید که (( به استفاده از دیگر حس ها، انسان قبل از هر عملی فکر میکند در حالی که با حس بویایی ایتدا انسان قبل از هر تفکری واکنش نشان می دهد.)) از طرف دیگر حس بویایی به صورت خیلی تاثیر گذار به واکنش های احساسی انسان مرتبط است به طوری که ۷۵ % احساسات هر فردی به وسیله بو ایجاد می شود. به طور کلی بو قادر است تا حس هایی نظیر شادی، غم و حتا گرسنگی را ایجاد نماید. بر اساس تحقیقات دانشمندان، حس بویایی بسیار بر روی یادآوری خاطرات موثر است به طوری که انسان ها با استشمام یک بوی خاص ۱۰۰ برابر توانایی بالاتری نسبت به یاد آوردن خاطره را دارند در مقایسه با این که همان خاطره دیده یا لمس یا شنیده شود. عطرینه تلاش می کندکه در شلوغ شهر و آلودگی روزانه، لحظاتی هر چند کوتاه حس آسایش و طبیعت را برای افراد فراهم آورد و بر این باور است که تاثیر رایحه خوش بر کیفیت زندگی شهروندان فراتر از تصور است و برای رسیدن به آن، محلول هایی سالم با روایح الهام گرفته از طبیعت تولید می کند.

عطرینه چیست و چه می کند؟

عطرینه چیست و چه می کند؟ عطرینه محلولی چند منظوره است که کاربردهای مختلفی دارد و در روایح و حجم های متنوعی عرضه می گردد. از خواص آن عبارتند از:

• عطرینه، خنثی کننده بوهای نامطبوع است با عطرینه برای همیشه از شر بوهای نامطبوعی چون بوی سرویس بهداشتی، سیگار، سرخ کردنی، زباله، حمام و … خلاص شوید چون عطرینه بینی شما را فریب نمی دهد! در اغلب خوشبو کننده های موجود در بازار، هیچ کاری برای از بین بردن بوی بد انجام نمی شود بلکه فقط بوی خوش به بوی بد اضافه می گردد و در نتیجه فضایی نامطبوع تر ایجاد می شود! در حالیکه عطرینه بجای پوشاندن بوهای نامطبوع و ایجاد فضایی سنگینتر، آنها را حقیقتا خنثی می کند.

• عطرینه، خوشبوکننده هوا است در بسیاری از خوشبوکننده های موجود در بازار، روایح صنعتی ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده می شود تا قیمت این محصولات ارزانتر تمام شود. غافل از اینکه این روایح برای بسیاری از افراد ایجاد حساسیت و سردرد می کند. درحالیکه عطرینه حاوی درصد بالایی از روایح مرغوب و باکیفیت (Fine Fragrance) است. کیفیت این روایح تا حدی است که می توان از آنها بر پایه دانش آروماکولوژی Aromachology در بهبود حالات روانی افراد نیز بهره برد. روایح عطرینه با دقت انتخاب شده اند و برای هر مکانی رایحه ای در نظر گرفته شده است مثلا گلهای وحشی مخصوص سرویس بهداشتی، آفتابگردان مخصوص اتاق خواب، ارکید مخصوص پذیرایی، گل محمدی و یاس مخصوص اماکن معنوی، کولا مخصوص آشپزخانه ها و رستورانها، قهوه مخصوص کافی شاپها و …

• عطرینه، ضدعفونی کننده سطوح است محلول عطرینه روی هر سطحی بنشیند آن را ضدعفونی می کند. پس استفاده از آن در سرویس بهداشتی، سطل زباله، اماکن پر تردد و سایر اماکن محل سرایت عفونت، مفید خواهد بود. با عطرینه می توانید سلامت را به خانه و محل کار خود بازگردانید.

• عطرینه سالم است عطرینه را با خیال راحت استفاده کنید. تایید شده است که این محصول، حساسیت تنفسی و پوستی ایجاد نمی کند. چون برعکس خوشبوکننده های گازی، در تولید آن از گازهای بوتان و پروپان استفاده نشده است و از طرفی در انتخاب روایح آن دقت لازم بعمل آمده است تا برای عموم افراد حساسیت زا نباشد. می توان بطور خلاصه محصول عطرینه را اینگونه تعریف کرد: عطرینه، محصول سالمی است که از طریق ایجاد حسی از طبیعت، سلامتی و شادابی(ناشی از ارتباط با طبیعت)را برایتان به ارمغان می آورد.

نکاتی راجع به عطرینه

درباره روایح باکیفیت Fine Fragrance در بسیاری از خوشبوکننده های موجود در بازار از روایح صنعتی (commercial fragrance ها یا functional fragrance ها) استفاده می شود بدین دلیل که این روایح ارزان قیمت است (مثلا لیتری ۵۰۰۰ تومان). در صنایع مختلف از این روایح برای پوشاندن بوی بد مواد شیمیایی استفاده می شود مثلا در تولید پودر رختشویی. اما از طرفی روایح باکیفیت تری هم موجود است که معمولا در عطر و ادکلن ها و بعضی لوازم آرایشی و بهداشتی باکیفیت استفاده می شود که به Fine Fragrance شهرت دارند. این روایح گرانتر بوده (مثلا لیتری ۸۰۰۰۰ تومان) اما از طرفی بسیار مرغوبتر هستند. شما می توانید هم رایحه لیموی صنعتی تهیه کنید و هم رایحه لیموی Fine Fragrance. البته ذکر این نکته لازم است که خود Fine Fragrance ها هم انواع مختلفی دارند. برای مثال در مورد محصول ما کیفیت این روایح بگونه ای است که در مورد بیشترشان، رایحه بسیار نزدیک به رایحه طبیعی میوه یا گل مربوطه است و حس بسیار خوشایندی برای مصرف کننده ایجاد می کند. در واقع یکی از دلایلی که باعث شده تقریبا تمامی مشتریان ما حس رضایتبخشی درباره محصول داشته باشند استفاده از روایح با کیفیت یا همانFine Fragrance هایی است که به دقت گلچین شده اند. درباره سلامت محصول هم اکنون انواع مختلفی از خوشبو کننده ها در بازار موجود است که دو نوع از رایج ترین شان نوع گازی و نوع آبی آن است. (انواع دیگر از جمله ژلی، چاپی یا کاغذی و … می باشند) نوع گازی اغلب بصورت کپسولی بوده و حاوی گازهای بی بوی پوتان و پروپان و مقداری رایحه می باشد. گاز تحت فشار در هنگام اسپری به همراه خود مقدار کمی رایحه بیرون می آورد. معمولا تنفس این گازها در برخی افراد، سردرد و تنگی نفس ایجاد می کند. از طرف دیگر در نوع آبی آن مثل محصول عطرینه، حلال اصلی، آب بوده و رایحه به همراه آب بیرون می آید. در مجموع، انواع آبی سالمتر بوده و برای مصرف کنندگان احساس خوشایندتری ایجاد می کنند. درباره ماندگاری محصول ماندگاری روایح عطرینه به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله حجم فضای محل مورد نظر، میزان تهویه هوا، نوع مواد موجود در محل، نوع رایحه مورد استفاده. مسلما هر چه محل مورد نظر کوچکتر و با تهویه کمتر باشد ماندگاری رایحه در آنجا بیشتر خواهد بود. همچنین اگر موادی در محیط باشند که رایحه را در خودشان نگه می دارند مثل پرده، فرش، مبلمان و سایر مواد پارچه ای، ماندگاری رایحه بیشتر خواهد بود. مثلا اگر در طول روز حدود ۵ پاف از محلول عطرینه را با فواصل زمانی مساوی در یک سرویس بهداشتی خانگی اسپری کنید، رایحه ملایمی برای مدت ۲۴ ساعت باقی خواهد ماند. نکته مهم دیگر درباره ماندگاری روایح عطرینه این است که اگر دقت کرده باشید بعضی از اماکن بوی خاصی می دهند که معمولا ضعیف و نامطبوع است و جالب اینکه افراد ساکن در آن محل، خودشان معمولا آن بو را احساس نمی کنند! حال اگر برای چند هفته از محلول عطرینه در این مکان ها استفاده شود بدلیل خاصیت خنثی کنندگی که دارد بوی رایحه عطرینه جایگزین بوی نامطبوع قبلی خواهد شد. در نظرسنجی هایی که از مصرف کنندگان عطرینه به عمل آمده است ماندگاری روایح عطرینه، قابل قبول ارزیابی شده است. نقطه تمایز عطرینه با سایر خوشبوکننده ها ۳ چیز است که به ترتیب اهمیت عبارتند از:

 1. سالم بودن محصول
 2. خنثی کنندگی بوهای نامطبوع
 3. روایح با کیفیت

 

4 نظر

 1. Ali گفت:

  شما میگین عطرینه اختصاصی شرکت شماست.ولی شرکت بیز سالهاست عطرینه دارد با مشخصات بهتر و خواص برتر
  .

  • mynano گفت:

   با سلام
   بله عطرینه در ۲ بسته بندی به بازار عرضه میشه یکی بسته بندی مخصوص شرکت بیز و دیگری بسته بندی کارخونه که دارای ۸ رایحه کاملا جدا از روایح بیز می باشد کیفیت این روایح به مراتب بسیار بسیار بالاتر رفته و میزان ماده خنثی کننده بیشتری در آنها استفاده شده است که با محصولی که برای بیز تولید می شود کاملا متفاوت است.

 2. جججج گفت:

  کیفیت همشون مثل همه بزرگ و غیر بیز نداره

  • mynano گفت:

   سلام شما اگر تا بحال از محصولات بیز استفاده کردید لطفا یکی از ۸ رایحه جدید داخل سایت رو هم تست کنید تا متوجه تغییرات بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *